Höllengebirge III - return

12.11.2019

Příchod babího léta hezky korespondoval s vyndáním stehů. Tržná rána na noze z poslední výpravy se zacelila, a tak už nic nebránilo vyrazit užít posledních krásných dní.

První den jsme si užili feratu Mandlgupf s nádhernými výhledy na Attersee. Cestu jsme si turisticky ještě prodloužili až na vrchol Brennerin. Sluníčko hřálo, zlaté listí ostře kontrastovalo s blankyntně modrým nebem. Nad tyrkysovou hladinou jezera byl v dáli vidět Dachstein. Cestou zpět jsme si odlovili tuhle parádní kešku .

Díky další kešce jsme objevili romantickou soutěsku s vodopádem na potoce Mitterweissenbach.

Druhý den jsme popojeli a vyrazili na vícedélku na Adlerspitz pro tuhle kešku. Cesta pod skálu trvala asi hodinu poctivého výstupu. Když jsme tam došli, sklapla mi brada a roztřásla se kolena. Přiznávám, skalní masiv ve mně vzbuzoval respekt a moc se mi do toho nechtělo. Nakonec to byl úžasný hluboký zážitek.. Cestu tahal Peťas s a já se jen "vezla" na druhém a mohla si vychutnávat kontakt s vápencem, okolní krajinu a poslední paprsky letošního slunce. Zkrátka stylové a zlatem třpytící se zakončení letošní sezóny.

Hollengebirge si mě získaly...a zbývá mi tu ještě pár dalších míst, kam se chci příští sezonu podívat a vylézt.Kdo se přidá?