FERATY

Příchod babího léta hezky korespondoval s vyndáním stehů. Tržná rána na noze z poslední výpravy se zacelila, a tak už nic nebránilo vyrazit užít posledních krásných dní.

Mám ráda advent. Celý rok si v romantických představách maluji sněhové vločky poletující vzduchem, vánoční stromeček a vůni svařáku. Ale to pravé vánoční kouzlo adventní doby pro mě spočívá v tom, že zázračně otevírá lidská srdce. Konzum nemá šanci přebýt to, že v době vánoční jsou si lidé zase o kousek blíž. Alespoň v mé hlavě!

Spontální akce bývají nejlepší. Čtyři ženy, rychlé rozhodnutí a v pátek sedíme v autě a frčíme do Bad Ischlu. V autě nefunguje klima a my hned za Pískem chytneme kolonu. Jsme skoro vařené, ale dobrá nálada nás neopouští. Zchladíme se v Budějkách na zmrzce a pádíme dál. A pádíme více, než je povoleno, tudíž si nás přitom činu vyfotí. Dobrá...

Na Traunsteinu jsem byla loni s Marťou a Lištičkou. A protože jsem si pamatovala, že lezení není nijak extra náročné, když Verča projevila zájem o Rakousko, byla to jasná volba. Jenže...znovu jsem se přesvědčila, že člověk vytěsní to nepříjemné a zůstávávají jen ty hezké vzpomínky. Ale nebudu předbíhat.

Druhý den jsme s Peťasem plánovali vzhledem k hlášenému počasí něco podobného. Ráno brzké vstávání, feratka, kde polezeme max pár hodin, a hlášený déšť nás chytí maximálně při sestupu.

Den nultý 04.07.2018 jsme strávili na cestě z Příbrami do Rocca Pietore. Konec cesty byl zajímavý, protože byl samá serpentina a my si ještě i pár přidali, když nás navigace vedla jakousi lesní cestou. Nicméně jsme do zamluveného apartmánu dorazili jako první ze tří aut. Což je výhoda, protože si člověk pak může vybrat a není odkázán na to, která...

Konigsjodler s facebookovou skupinou Adrenalín Milana Rálka byl plánován na víkend 23.-24.6. 2018. Mělo to být tak, že v sobotu nastoupáme k feratě, přelezeme jí a přespíme na chatě Matrashaus nahoře. A druhý den sestup k Arturhaus a pak zpět k autu. Už v pondělí začalo být jasné, že to nebude jen tak. Téměř všechny meteoservery hlásily prudké...

Plán na víkend 9.-10.6. byl přechod Watzmann, s FCB skupinou Adrenalín Milana Rálka . Už loni jsme ho plánovali, ale nevyšel 3x kvůli počasí a 1x kvůli plné kapacitě chaty. Natěšeni, že letos to přeci musí klapnou jsme naplánovali výpravu. Jenže ouha! Předpověď více než riziková v podobě bouřek na celý víkend. Watzman tedy odkládáme.